sobota, 25 maja 2013

Kto to?


Lustro- „zabawka” na czasie! Ostatnio dużo czasu spędzam z córką przed lustrem. Hania, jak przystało na małą kokietkę uwielbia przeglądać się w lusterku. Dokładnie bada rączkami swoje odbicie lustrzane, robi miny, uśmiecha się, gaworzy próbując nawiązać kontakt ze swoim bliźniakiem;) Zabawa jest świetnym pomysłem na wspólne spędzanie czasu, nie tylko dziecko się dobrze bawi- również rodzic ma przy tym niezły ubaw. Podczas zabawy korzystamy z małego lusterka, jednak Hania najbardziej lubi zabawy przed ogromnym lustrem w  łazience;)

Zabawa z lustrem nie dość, że dostarcza wiele radości dziecku to również wspomaga rozwój emocjonalny i społeczny malucha. Nabyte kompetencje interpersonalne są niezwykle ważne w późniejszym życiu. Stanowią pewną bazę do rozwijania właściwych zachowań społecznych, budowania przyjaźni i ułatwiają późniejsze kształtowanie zdolności komunikacyjnych. Zabawa z wykorzystaniem lustra pozwala na poznawanie własnej fizyczności przez dziecko i uczy kontaktu z innymi.

Ja jestem fanką tego typu kreatywnych zabaw. Hania także je uwielbia a przy okazji może się wiele nauczyć- i to jest fajne! 

1 komentarz:

  1. u nas niestety srednie zainteresowanie lustrem. :(

    OdpowiedzUsuń